A budapesti IOAA Olimpiai Szakkör normál és emelt részének, valamint az alapozó szakkörnek foglalkozástartói
Kalup Csilla (Olimpiai Szakkör normál szintjének szakkörvezetője)
Jelenleg az ELTE TTK Fizika Doktori Iskolájának doktorandusza, valamint a Csillagászati és Földtudományi Kutatóközpont Konkoly Thege Miklós Csillagászati Intézetének tudományos segédmunkatársa. A 2014. és 2015. évi Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizika Diákolimpia (IOAA) magyar csapatának volt tagja, majd 2017-től kezdve már a felkészítők oldalán kapcsolódott be a hazai diákolimpiai mozgalomba. Azóta további olimpiákon is részt vett, 2017-ben és 2022-ben mint megfigyelő (observer), 2019-ben és 2021-ben pedig mint csapatvezető (guest team leader).
Középiskolai tanulmányait a jászberényi Lehel Vezér Gimnáziumban végezte, majd az ELTE Természettudományi Karán fizika alapszakos és csillagász mesterszakos diplomát szerzett. Már elsőéves egyetemistaként bekapcsolódott kutatási projektekbe: 2017 és 2021 között a Csillagászati Intézet demonstrátora volt, 2020 óta ügyeletes csillagász a mátrai Piszkéstetői Obszervatóriumban, 2021 óta pedig az Intézetben frissen alakult Asteroseismic Laboratories kutatócsoport tagja.
Kutatási témái igen szerteágazóak, alapszakos diplomamunkája fehér törpecsillagok megfigyelésén és modellezésén alapult, mesterképzés alatt pedig a Jupiter trójai kisbolygóival, valamint gömbhalmazokkal foglalkozott. Munkája eredményeképp már most több, mint 20 nemzetközi, referált folyóiratban megjelent tudományos publikáció társszerzője, valamint 2 szakcikk első szerzője, mindkettő cikk még a mesterképzése alatt jelent meg. Jelenleg a Kepler űrtávcső által észlelt gömbhalmazokban található RR Lyrae csillagok pulzációjának, valamint a halmazokat részben eltakaró csillagközi gáz- és porfelhőknek a feltérképezésével foglalkozik. Mindezekből számos Tudományos Diákköri (TDK) dolgozata és előadása is született. Egyetemi évei alatt összesen 5 TDK dolgozatot írt a különböző kutatási témáiból, melyek összesen 3 első helyet, 1 kiemelt első helyet és egy különdíjat érdemeltek. Részt vett továbbá az országos fordulón is, ahol két második helyet és egy különdíjat szerzett, valamint hivatalos még a 2023. évi OTDK-ra is.
2017-ben kapcsolódott be a budapesti diákolimpiai szakkör tartásába (korábban maga is szakkörösként kezdte), 2021 és 2023 között mint szakkörvezető tevékenykedett. Ezzel párhuzamosan évek óta a diákolimpiai keretfelkészítés egyik szakmai szervezője, foglalkozásvezetője, mentora. Az idei év normál szintű foglalkozásai ismét szakkörvezetése alatt indulnak.
Kinyó András (Olimpiai Szakkör emelt szintjének szakkörvezetője)
A Szegedi Radnóti Miklós Kísérleti Gimnáziumának matematika-fizika tagozatán végzett. 2019-től 2022-ig részt vett a Kárpát-medencei Csillagászati és Asztrofizikai Versenyen, a 2020-21. és 2021-22. tanévekben kijutott a 14. és 15. Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpiára, ahol utóbbi évben, Georgiában bronzérmet szerzett. Ezekben az években a Csillagászati és Asztrofizikai Miniolimpián is szerepelt, itt előbb bronz-, majd ezt követően ezüstéremmel tért haza. Középiskolás évei alatt több kutatásban is részt vett informatikai, génbiológiai és matematikai témákban is.
A 2022/23. tanévben a szakkör normál és emelt részének szakkörtartója, azóta az emelt szakkörösöket segíti, idéntől szakkörvezetőként.
Varga Vázsony (Olimpiai Szakkör emelt szintjének szakkörvezetője)
Középiskolai tanulmányait a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban végezte, ezalatt a 2019., 2020. és 2021. évi Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpián is a magyar csapat tagja volt, amelyeken rendre bronz-, ezüst- és aranyérmet szerzett. 2019-ben és 2021-ben abszolút első helyet szerzett a környező országokkal szervezett Közép-európai Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpián (CEOAA). Fizikából is versenyzett: 2021-ben a Nemzetközi Fizikai Diákolimpián bronzérmet, az európai versenyen ezüstérmet szerzett.
Alapképzését az ELTE TTK Fizika alapszakán, fizikus szakirányon végezte, ami alatt a Konkoly Thege Miklós Csillagászati Intézet demonstrátora is volt. Jelenleg a Genfi Egyetem Asztrofizika mesterszakának hallgatója. Kutatását RR Lyrae típusú pulzáló változócsillagok kémiai összetételéről, valamint az általuk mutatott magas rendű nemradiálus pulzációkról végzi, amivel az ELTE TTK kari csillagász TDK-ján 1., az OTDK (Országos Tudományos Diákköri Konferencia) Asztrofizika tagozatában 2. helyet nyert.
A 2021/22. tanév óta felkészítőként vesz részt a budapesti Olimpiai Szakkör munkájában, a 2023/24. tanévben a normál, valamint 2021 óta az emelt rész szakkörvezetői feladatait is ellátva. Az Athletica Galactica döntőjén remekelők az IOAA keretfelkészítés során is találkozhatnak vele előadások túloldalán, vagy épp a távcsövek körül sürögve. Háromszor vett részt csapatvezetőként a CEOAA-n, egyszer pedig megfigyelőként az IOAA-n. A keretfelkészítés egyik szakmai vezetője.
Baumann Kristóf (Olimpiai Szakkör normál szint)
A veszprémi Lovassy László Gimnázium matematika tagozatán végzett 2022-ben, amely évben a Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpia magyar keretének tagja volt. Jelenleg az ELTE TTK Fizika BSc harmadéves, csillagász szakirányon továbbtanuló hallgatója.
A 2023/24-es idényben az alapozó szakkör szakkörvezetője volt, valamint azóta a Olimpiai Szakkör normál szintjének szakkörtartója is.
Kertész Balázs Zoltán (Olimpiai Szakkör normál és emelt szint)
Középiskolai tanulmányait Debrecenben, a Debreceni Református Kollégium Dóczy Gimnáziumában végezte.
Részt vett a 2020., 2021. és 2022. évi Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpián, ahol az első két évben olimpiai dicséretet, majd bronzérmet szerzett.
Fizikából is versenyzett: 2022-ben részt vett az 52. Nemzetközi Fizika Diákolimpián, ahol bronzérmet szerzett. Emellett a fizika OKTV II. kategóriában 5. helyezést ért el, az Eötvös-versenyen pedig 3. díjas volt.
A 2022/2023-as tanévtől kezdve részt vesz az olimpiai felkészítésben.
Egyetemi tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetemen, Fizika BSc szakon folytatja.
Milbik Csongor László (Olimpiai Szakkör normál szint)
Jelenleg a győri Révai Miklós Gimnázium és Kollégium végzős diákja. 2023-ban diákolimpiai kerettag volt, 2024-ben Brazíliában bronzérmet szerzett a 17. Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpián, ezüstérmet a Közép-európai Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpián és első helyet fizika OKTV első kategóriában. Szabadidejében szívesen foglalkozik amatőrcsillagászattal, a csillagászat mellett a geológia is érdekli.
A normál szintű felkészítéshez a 2024/25. tanévben szakkörtartóként csatlakozik.
Sarkadi Sándor István (Olimpiai Szakkör normál szint)
Gimnáziumi tanulmányait a nyíregyházi Szent Imre Katolikus Gimnáziumban folytatta, ahol 2023-ban végzett. Ugyanebben az évben részt vett Lengyelországban a 16. Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpián.
Tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán, fizika alapszakon folytatja. A 2023/2024-es tanévben csatlakozik a felkészítéshez.
Volt szakkörtartók
Bodré Zalán (Olimpiai Szakkör normál szint)
Schmercz Blanka (Olimpiai szakkör normál szint)
Az ELTE Apáczai Csere János Gyakorló Gimnázium és Kollégium matematika-fizika tagozatán végzett 2023-ban.
2021-től 2023-ig részt vett a Kárpát medencei Csillagászati és Asztrofizikai versenyen, 2021/2022-es tanévben tagja volt a magyar keretnek, a 2022/2023-as tanévben pedig a Lengyelországban tartott Nemzetközi Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpián bronzérmet szerzett. 2022-ben és 2023-ban részt vett a Csillagászati és Asztrofizikai Miniolimpián is, ahol először dicséretet, majd ezüstérmet kapott.
Tanulmányait az Eötvös Loránd Tudományegyetem Természettudományi Karán, fizika alapszakon folytatja. A 2023/2024-es tanévben csatlakozik a felkészítéshez.
Takács Dóra (Olimpiai Szakkör normál és emelt szint)
Gimnáziumi tanulmányait a Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumban folytatta, majd az ELTE TTK Fizika BSc-t végzett csillagász szakirányon. Jelenleg a Genfi Egyetem Asztrofizika mesterszakának hallgatója.
Középiskolai évei során kétszer bekerült a Csillagászati és Asztrofizikai Diákolimpián induló magyar csapatba, 2020-ban és 2021-ben is bronzérmet szerzett. 2021-ben a négy környező országgal rendezett Csillagászati és Asztrofizikai Miniolimpián aranyérmes lett.
Az egyetemi tanulmányai mellett kutat a Konkoly Thege Miklós Csillagászati Intézet demonstrátoraként. Kutatási témája: "Aszinkron kettős kisbolygók vizsgálata a TESS űrtávcsővel".
A 2021/22-es tanévtől kezdődően vesz részt a budapesti Olimpiai Szakkör szervezésében és lebonyolításában, valamint a diákolimpiai keret felkészítésében.
Világos Blanka (Olimpiai Szakkör normál szint)
Középiskolai éveit a Szent István Gimnáziumban töltötte, majd az ELTE-n fizikus alapképzést és csillagász mesterképzést végzett. Doktori képzését 2024-ben, a Stockholmi Egyetemen kezdte. 12 éve elragadták a csillagok, azóta lelkesen fürkészi távcsővel az égboltot.
A diákolimpián háromszor vett részt, 2016. és 2018. között, Indiában, Thaiföldön és Kínában, egy dicséretet és egy bronzérmet szerzett. Az érettségi után közvetlenül visszatért a diákolimpiához felkészítőként, azóta rendszeresen tart szakköröket, felkészítéseket és távcsöves észleléseket. A magyar szervezésű, 2019-es olimpián pontozó és távcsöves segítő volt, két online olimpián és egy miniolimpián a magyar csapat egyik csapatvezetői szerepét töltötte be.
A csillagászat mellett a modern fizika is érdekli, így nem csoda, hogy a nukleáris asztrofizika területén kutat, a nehéz elemek keletkezésének nyomában.